Rock star - horolezecke kurzy, seminare, metodika, akreditácia

O horoškole - profil


dusan.jpg, 6 kB Ahoj, volám sa Dušan, ako inštruktor horolezectva som sa
v roku 1995 rozhodol venovať lektorskej činnosti profesionálne a založiť horolezeckú školu, v ktorej by sa frekventant naučil liezť bezpečne, správne a s ohľadom na prírodu.

Dokonale prepracovaným systémom praktickej aj teoretickej výuky a metodickej osnovy sa mi podarilo dňa 17. júna 2003 získať akreditáciu Ministerstva školstva na základný horolezecký kurz. V roku 2002 si ma vybrala firma Rock Faun, ako jedného z testovacích expertov svetoveho výrobcu obuvi GARMONT. Od roku 2003 do roku 2016 som pracuoval ako člen metodicko-bezpečnostnej komisie Slovenského Horolezeckého Spolku JAMES, aj ako lektor školiaci inštruktorov skalného lezenia a inštruktorov horolezectva. Po ukončení štvorročného štúdia som dosiahol medzinárodnú kvalifikáciu Horského vodcu UIAGM.

Od začiatku sezóny 2011 majú naši frekventanti možnosť absolvovať kurzy v zrekonštruovaných priestoroch horolezeckej školy. Dobudovali sme pre výuku lezenia 5metrovú zastrešenú skalnú stienku s 13timi odistenými tréningovými cetami. Môžete tu vyliezť stenu, hranu, kút, previs aj špáru. k dispozícii sú aj zrekonštruované sociálne zariadenia, umelá stena a bivak. Pre náročnejších je k dispozícii apartmán.

Ponúkame výuku lezenia pre začiatočníkov aj pre pokročilých, na základných kurzoch na skalách aj v horách, víkendy lezenia pre jednotlivcov, skupiny aj rodiny s deťmi.
Naše kurzy a semináre absolvuje ročne viac sto frekventantov nielen zo Slovenska ale aj z Čiech, Poľska, Rakúska a Nemecka. Väčšina z nich sa po absolvovaní horoškoly naďalej aktívne venuje lezeniu. Okrem základných a zdokonaľovacích kurzov sa venujem organizovaniu, koučingu a konzultačným službám v oblasti metodiky, horolezectva  a outdoorových aktivít pre jednotlivcov,organizácie aj firmy. Koncom roku 2005, vzhľadom na zvýšenú úrazovosť na skalách aj v horách, som začal usporiadavať semináre o sebazáchrane pri horolezeckých nehodách, o správnom používaní horolezeckého materiálu, o správnom istení a budovaní istiacich stanovísk.


tatry_skaly_1.jpg, 73 kB tatry_skaly_2.jpg, 73 kBtatry_skaly_3.jpg, 73 kB

všetky práva vyhradené | (c) Webra Solutions 2007