Skip to main content


  • Skaly - Tatry - Alpy - Ľadovce

  • Lezenie - Skialp - Horolezectvo - Freeride

O nás


Ahoj, volám sa Dušan.

Som horský vodca UIAGM, inštruktor horolezectva, ale predovšetkým milovník hôr, lezenia a lyžovania. V našej horolezeckej škole vás už od roku 1997 učíme ako liezť bezpečne, správne a s ohľadom na prírodu.
K môjmu úsiliu odovzdať vám maximum vedomostí a skúseností sa v roku 2003 pripojila aj moja manželka Barborka.

Spoločnými silami sa nám podarilo vdýchnuť život jedinečnému miestu a jedinečnému programu, kde záujemcov dokážeme naučiť liezť bezpečne a správne skalami počnúc a horami končiac.

Vybudovali sme prvú privátnu horolezeckú školu jedinú s vlastným výcvikovým strediskom.

Dokonale prepracovaným systémom praktickej aj teoretickej výuky a metodickej osnovy sa nám podarilo dňa 17. júna 2003 získať akreditáciu Ministerstva školstva na základný horolezecký kurz. Tento program je "vlajkovou loďou" našej horoškoly.

Od začiatku sezóny 2011 majú naši frekventanti možnosť absolvovať kurzy v zrekonštruovaných priestoroch horolezeckej školy. Dobudovali sme pre výuku lezenia 5metrovú zastrešenú skalnú stienku s 13timi odistenými tréningovými cestami.

Môžete tu vyliezť stenu, hranu, kút, previs aj špáru. K dispozícii sú aj zrekonštruované sociálne zariadenia, umelá stena a bivak. Pre náročnejších je k dispozícii apartmán. Spolu s ostatnými programami ponúkame komplexnú výuku lezenia pre úplných začiatočníkov aj pre pokročilých, na základných kurzoch na skalách aj v horách, víkendy lezenia pre jednotlivcov, skupiny aj rodiny s deťmi. Ročne nám prejde rukami viac ako sto frekventantov a ich počet v súčasnosti presahuje tritisíc.

V súčastnosti vám okrem lezenia ponúkame ďalšie aktivity v horách a to komplexnú výuku lyžovania od zjazdovky až po horské terény, túry na lyžiach, skialpinizmus, freeride ako aj výstupy nie len na tatranské vrcholy.

Školitelia


Dušan

Duško - zakladateľ horoškoly

Ing. Dušan Zajac zakladateľ horoškoly Horský vodca UIAGM, Inštruktor horolezectva SHS James. Horolezectvu sa venujem od roku 1982. V roku 1995 som sa rozhodol odovzdávať svoje skúsenosti a vedomosti záujemcom o horolezectvo a o dva roky neskôr som založil prvú privátnu horolezeckú školu v Slovenskej republike s vlastným výcvikovým strediskom.


Barbora

Baška - Inštruktor Horolezectva

Mgr. Barbora Zajacová Inštruktor Horolezectva SHS James. Inštruktor Skialpinizmu SHS James. Inštruktor lyžovania B SAPUL. Horolezectvu sa venujem od roku 2001. Po absolvovaní základných kurzov a lezení na skalách aj v horách, som sa rozhodla venovať sa výuke lezenia profesionálne. Po úspešne absolvovanom kurze inštruktorov horolezectva, som ostala ako školiteľ v našej horoškole.

Pripravený na zážitok?