Rock star - horolezecke kurzy, seminare, metodika, akreditácia

Napísali o nás


Základný horolezecký kurz na skalách v Manínskej úžine august 2007


            Tak sme sa zišli " s odvahou nič netušiacich" v horoškole dvoch úžasne trpezlivých a veľmi milých ľudí. Dušan a Baška nám pripravili (verím, že môžem hovoriť v mene všetkých členov skvelej partie začínajúcich horolezcov) veľmi zaujímavý týždeň, ktorý predčil všetky naše očakávania. V duchu hesla "podľa krčmy poznáš kraj" sme hneď v sobotu absolvovali prvé spoznávanie ľudí, s ktorými sme mali nasledujúci týždeň žiť. V nedeľu ráno to začalo. Kvantum informácií bolo veľmi namáhavé prijať, no z väčšej, či menšej časti sa nám to podarilo všetkým. Dušan nám ukázal horolezectvo aj z tej druhej strany, kde nie je miesto pre frajerov snažiacich sa prekonať samých seba do momentu, keď ich nesú ôsmi zadýchaní chlapi v čiernom vreci. Celý týždeň sa niesol v znamení - jednoducho a bezpečne. Po návrate do "civilizácie" som rozprával zážitky svojim kamarátom, ktorý nevedeli pochopiť, ako sme dokázali fungovať od deviatej (kedy bol nástup) niekedy aj do jedenástej večer (kedy sme končili s veľmi zaujímavými prednáškami alebo filmami o horolezectve). Je ťažké im vysvetliť, že to čo sme videli alebo počuli stálo za to. Len nám bolo ľúto Dušana, ktorý zmeškal stredu. Každý, kto vie, že horolezectvo nie je len o prekonávaní rekordov by mal prežiť to, čo sme prežili my.

Aj my sme sa niečo naučili?

0. V podstate to čo naši predchodcovia, no ešte o niečo naviac.
1. Zachrániť svojho parťáka skôr ako začne búrka... lepšie by bolo keby nepadal.
2. Strčiť nohy pred seba keď hádžete kabelu
3. Hod mačkou do diaľky
4. Nestrkať mapu do rúk ženistovi
5. a teraz vážne... vážiť si život svoj a život tých, ktorý by oň pre našu hlúposť mohli prísť.

Veľmi pekne ďakujeme.

S pozdravom Lubčo a Ivetka. 

Konec lenochů v Čechách a na Slovensku aneb G.I.JANE

               Vážní i nevážní zájemci o lezení. Chcete-li se doopravdy naučit SPRÁVNĚ lézt a hlavně bezpečně a zodpovědně, pak jste na dobré adrese. Já jsem na této adrese byla už dvakrát, protože loni jsem byla darebná a nelezla, tak jsem přijela znovu. A moc ráda. No, na lenošení zde vážně není čas, ale na to sem přece nikdo nejezdí. Pravda: kurz je intenzivní. Více, než asi čekáte, ale…..těžko na cvičišti, lehko na bojišti.  Já už po dvou návštěvách ovládám zacházení s chemickým záchodem i chůzi bez držení po strmých schodech ze spací místnosti ( jo, žádný Hilton, ale koho by porád bavily všechny ty vymoženosti civilizace). Jestli pojedete, rozhodně si přibalte čelovku. A mrkněte se na film G.I.JANE, Demi Moore na tom byla o trochu hůře, než budete vy.

 

     A konec ironie, protože nejdůležitější věcí je, že všemu šéfují dva BÁJEČNÍ lidé, Dušan a Barborka. Ti jsou zárukou toho, že při lezení neskončíte v „čávesu!“

Dušane a Barborko, děkuji za naši skupinu a za sebe!

Hanka

 

všetky práva vyhradené | (c) Webra Solutions 2007