Rock star - horolezecke kurzy, seminare, metodika, akreditácia

Kalendár akcií, udalostí


Oboznamovací kurz skialpinizmu

07.02.2013-10.02.2013


Kurz je určený lyžiarom, ktorý sa chcú venovať skialpinizmu ale nezvládajú dobre jazdu v neupravenom (voľnom) teréne. Pod odborným dohľadom vás naúčíme ako zvládať jazdu v rôznych druhoch snehu a rôznych sklonoch neupravených svahov, naplánujeme spolu lyžiarsku túru kde si ukážeme nie len chôdzu, zjazd, ale aj ako určiť stabilitu svahu a potencálne lavínové nebezpečenstvo ako aj polohu zasypaného pri lavínovom nešťastí.
Počas večerných prednášok-pezentácií si povieme o výstroji pre skialpinizmus a technikách lyžovania, prvej pomoci a lavínových vyhľadávačoch.
Praktická výuka bude prebiehať v priebehu jednotlivých dní v oblasti hrebeňa Malej Fatry: Kriváň - Poludňový Grúň mapa a teoretická časť v útulnej chate.

Min. počet účastníkov pre uskutočnenie kurzu je 3


Program:

 
Štvrtok Príchod na chatu, ubytovanie a oficiálne zahájenie kurzu 20:00 Piatok Techniky lyžovania a lyžovanie vo voľnom teréne (chôdza, výstup, zjazd). Sobota Lyžovanie vo voľnom teréne. Výber, plánovanie, príprava a realizácia skialpinistickej túry. Výstroj pre skialpinizmus. Nedeľa Spoločne naplánovaná a zrealizovaná skialpová túra pod odborným dohľadom. Ukončenie cca 18:00

Potrebná výbava:

Skialpinistickú a lavínový výstroj.lyže, pásy, paličky, prilba, cepín, mačky, lavin. elektr. vyhľadávač, lavin. sonda a lopatka.

Časť výstroje vieme zapožičať viď cenník


Cena kurzu: 290 € / osoba
Absolvent kurzov RockStar 249,00 € / osoba
Zákaz. karta  Alphasport-Mammut 261,00 € / osoba
Študenti, SHS James, ČHS 275,00 € / osoba
Individuálne (1 záujemca) 600,00 €
PrihlásiťV cene je: Horský vodca UIAGM, - Inštruktor lyžovania, ubytovanie, dorava v rámci programu
V cene nie je: poistenie, skipasy<<< Späť
všetky práva vyhradené | (c) Webra Solutions 2007