Rock star - horolezecke kurzy, seminare, metodika, akreditácia

Kalendár akcií, udalostí


Pohyb vo vysokohorskom prostredí v zimných podmienkach (VHT)

08.03.2013-11.03.2013

Pre všetkých milovníkov vysokohorskej turistiky, ktorí majú záujem naučiť sa bezpečne prekonávať snehové, ľadové a mixové terény, kvalitne a správne sa v nich zaistiť, správne určiť lavínovú situáciu, naplánovať a zrealizovať zimnú vysokohorskú túru a zvládnuť rizikové situácie ( brzdenie pádu, činnosť po páde do trhliny...). To všetko na chate pri Zelenom plese (prednášky) a v jej okolí (praktický výcvik). Minimálny počet frekventantov na uskutočnenie kurzu je 4.

foto zo semináraProgram


Štvrtok Príchod na chatu do 18:00. Ubytovanie, zahájenie kurzu, kontrola potrebného materiálu, rozdelenie do skupín.
Zimná vystroj, výzbroj. Chôdza, lezenie a istenie pri pohybe v snehu, ľade, firne a na ľadovci. Bivakovanie - plánovaný, núdzový, snehové stavby.
Piatok Výcvik v teréne. Počasie v horách - klimatické podmienky Vysokých Tatier, prevládajúce prúdenia a ich dôsledky na poveternostnú situáciu, typická oblačnosť pre zmeny počasia
Sobota Náuka o snehu a lavínach - druhy snehu, vlastnosti, pohyby snehu a snehových vrstiev. Činnosť pri zasypaní lavínou - kamarátska pomoc, organizovanie záchrannej akcie, vyhľadávanie zasypaných pomocou sond a el. prístrojov. Činnosť pri páde do trhliny. Výcvik v teréne.
Nedeľa Výcvik v teréne. Taktika vedenia VHT výstupu. Zdravotnícka problematika v horolezectve a VHT - aklimatizácia, výšková choroba, zásady hlásenia nehody, prvá pomoc pri najčastejších úrazoch v horách, podchladenie, improvizovaný transport. Lekárnička na VHT. 16:00 ukončenie seminára

 

Cena kurzu: 231 € / osoba
Absolventi horoškoly RockStar 211 € / osoba
Zákaz. karta  Alphasport-Mammut 211 € / osoba
Študenti 221 € / osoba
Zákazníci ROKOŠPORT 221 € / osoba
3x ubytovanie na chate 3x polpezia v cene
Poistenie pre prípad úrazu vlastné
Naviac ponúkame:
Zapožičanie výstroje viď cenník
   
   

Potrebná výbava:

Kompletnú výstroj pre zimné VHT(lano*, sedací a hrudný uväz, prilba, 2x 60cm plochá slučka, 1x120cm plochá slučka, 2x prusik min.5mm priemer - dĺžka min. 4m rozviazaný, 2 x karabína HMS, 2 x poistková karabína, 2x Express, turistický cepín a mačky, zimné turistické prípadne lezecké topánky, firnovú lopatku*, firnovú skobu*, lavínovú sondu, lavínový vyhľadávací prístroj, lavínovú lopatku, ľadovcovú frézu*, mapa Vysokých Tatier 1:25000*, buzolu*, kto má aj Plancajger (*-nemusia mať všetci, stačí jeden kus na troch frekventantov.)

videozáznam z kurz<<< Späť
všetky práva vyhradené | (c) Webra Solutions 2007