Rock star - horolezecke kurzy, seminare, metodika, akreditácia

Aktuality


Meno: Heslo:
 
Prihláste sa a budete mať možnosť vytvárať a komentovať aktuality.

"Anonym nikdy za nič nestojí, lebo sám svoje meno nepokladá za nič"
(William Shakespeare)


Manínsky skalkársky kurz 16-23 máj 2009 očami starého recidivistu


        Po roku sa znova nachádzam na skalkárskom kurze pre začiatočníkov. Dobrovoľne.Ako najstarší účastník-vek ked si už dosť vyberám, kam pojdem. Zatúžila som kurz si po roku zopakovať a vychutnať,zastaviť sa z každodenného kolobehu a na chvíľu sa venovať tomu, čo mám rada a na čo častokrát počas všedných dní nie je dosť času a možností.
        A tak som sa ocitla na kurze v spoločnosti ďalších deviatich nadšencov skalného lezenia, žhavých a super to lezeckých parťákov. Na rozdiel od nich viem, čo ma na kurze čaká a tak si to môžem naplno vychutnať. Viem, že sa tam nebudem ani chvíľku nudiť, viem, že každá minuta bude naplno využitá a z pred roka si predsa len niečo pamätám a tak sa mi ľahšie sleduje a stíham si všimať aj veci, ktoré mi minulý rok pre množstvo nových informácií unikali. Pri lezení zisťujem, že tých chytov a stupov na skalách je akosi viac ako vlani (asi dorástli ), že dokonca ich čiastočne aj sama najdem, že nohy sú na to, aby som sa na ne postavila a nevliekla ich iba za rukami, že ráno po lezení sa už necítim ako zbitý pes, že čas tu nadobúda akýsi iný zmysel a že aj na lezeckom kurze sa dá zažiť kopec srandy.  
        Na skúške stačí Duškov pohľad a už viem, že niet úniku, že zo mňa podchytí všetky nedostatky, ktoré som zahrabala vo svojich hlbinách a ktoré nejakým zázračným spôsobom vytiahne na povrch. Aj najskúsenejší psychológ by mohol byť podobným výkonom spokojný. A viem, že určite neuniknem,až kým v tom všetkom nebudem mať jasno.
        Pri posedení pri ohníku si ešte prelúskam najťažšiu otázku z celej skúšky. Ťažšiu, než by sa na prvý pohľad zdala a to otázku našej lezeckej samostatnosti a zodpovednosti ktorá mi behom posledného roka dala dosť zabrať. A viem, že tá otázka tam nie je zbytočná.
        Ešte raz chcem poďakovať Duškovi a Baške za ich ústretovosť a nekonečnú trpezlivosť pri našom lezeckom fungovaní.Pre mňa to bol najlepší spôsob, ako aktívne a zmysluplne stráviť dovolenku.
        Ďakujem.          
        Jela
 


všetky práva vyhradené | (c) Webra Solutions 2007