Rock star - horolezecke kurzy, seminare, metodika, akreditácia

Aktuality


Meno: Heslo:
 
Prihláste sa a budete mať možnosť vytvárať a komentovať aktuality.

"Anonym nikdy za nič nestojí, lebo sám svoje meno nepokladá za nič"
(William Shakespeare)


Tak sme doslova vkĺzli do zimnej sezóny


Takto nás privítali TatryStarý rok sme ukončili lyžovaním a nový sme lyžovaním a lezením začali. V Žiline sa stretávam v predajniVlado v druhej dĺžke ľadu na Svišťovku Alphasport s účastníkmi kurzu lezenia v ľadoch a mixoch. Spolu s Vladom a Marekom nakladáme do auta nielen lezecký matroš ale aj skialpy.
Baške vďačím za to že ma dostala späť k lyžovaniu a Odborníkom a kamarátom z predajne Alphasport, ktorí nám ušili výbavičku na mieru.
Páni aj touto cestou vám ďakujem a všetkým, nie len skialpinistom, vás vrele doporučujem.
Tak sme na Matliaroch "skočili" do lyží , "hodili" na chrbty bágle a hiijjooo na Brnčalku. Prišli sme "tesne" po šiestej navečerali sa a poniektorí si liečili otlaky (však Vladko) a medzi tím sa pripravovali na zajtrajšie ľadolezenie.
Je ráno, počasie a podmienky nie sú príliš prívetivé. Vyšliapali sme na pásoch pod ľavý ľad na Veľkú Svišťovku a zvyšok dňa liezli, trénovali, skúšali, vŕtali, sekali, zlanovali... Na moje veľké prekvapeniePrvé kroky v GarmontHelium Marek - úplný nováčik v horách liezol ako drak. Našiel sa v lezení v ľade. Vlado ako starý harcovník si hlavne zopakoval základy po dlhej lezeckej odmlke, a hlavne sa rozliezol. Pred zotmením zapíname lyže, šup šup žľabom na chodník a rýchlo na večeru... Počasie sa v noci pokazilo, posnežilo nám, preto sa nikto ráno na chate moc neťahal na túru... Predsa sa doobeda obloha vyčistila a tak sme aspoň vyliezli ľad pod chodníkom na Svišťovku. Chlapi išli na pešo, ja som neodolal a išiel na lyžiach. Pri lezení sa len potvrdilo že mi v Alphasporte poradili dobré topánočky - Garmont Helium - mňam, veľmi dobrá voľba aj na lyžovanie ajMarek - prekvapko zájazdu na popoliezanie :).
Vladko bez problémov natiahol ľadík na dve dĺžky a Marek si to užil na druhom konci za ním. Všetci spokojný sa v poobedných hodinách uberáme na chatu. Najesť, zbaliť, zjazd ku autu a ....
 Bolo to krátke, ale za to intenzívne. VIAC FOTO
Zdraví vás Dušan
Marekova "spoveď"


všetky práva vyhradené | (c) Webra Solutions 2007