Rock star - horolezecke kurzy, seminare, metodika, akreditácia

Aktuality


Meno: Heslo:
 
Prihláste sa a budete mať možnosť vytvárať a komentovať aktuality.

"Anonym nikdy za nič nestojí, lebo sám svoje meno nepokladá za nič"
(William Shakespeare)


Seminár ČDP - 7.-9.11.08


Ako Duško napísal v jednej aktualite, že november sa im  začal pracovne .. tak myslím, že pracovne pokračoval aj tento víkend. Konal sa seminár ČDP. Nazbierala sa dobrá partia, z čoho boli len 3 baby a 9 chalanov, ale podľa národnosti sme boli presne na polovicu :-) (zdravím kluky a Veveru).
Seminár začal hneď v piatok. Ja s Maťkom sme nestíhali, nakoľko Maťko pracoval do 18tej. Takže sme došli rovno do "zápalu" prednášky ... skončili sme niečo po pól noci .. a tešili sa na sobotu. 
Keďže my sme patrili do tej zdatnejšej skupiny, tak sme si doobeda zopakovali záchranu v jedno-dĺžkovej ceste a pád do istiaceho stanoviska. Samozrejme potom Duško ešte niečo vymyslel, a skúšali sme si aj záchranu pádu do postupového istenia, kde sa zranený nedá spustiť a museli sme ho "dotrepať" až na štand.
Prednáška o zdravovede bola veľmi zaujímavá a poučná, mňa to dokonca aj bavilo ... ešte, že máme v MT lekársku fakultu, hm .. :-). Najväčším zážitkom pre nás však bola práca s "Annou" a potom záverečné nosenie "zranených". Podotýkam, že mi chalani vraveli (bola som sama baba v skupine), že sa to mám dobre naučiť a večer ich odnesiem z krčmy :-) .. našťastie som nemusela.
Posledný deň nedeľný bol teda nááročný. Baška s Duškom nám ukázali rôzne druhy záchrany v traverze a v previse. Zo začiatku sme si mysleli, že sa to naučiť nedá a nikdy nebudeme radšej liezť do traverzu, či nebodaj do previsu. Niektorí, .. písali poznámky ako draci, iní zas fotili .. a teraz to dať len dokopy. Mne sa už druhú noc o tom sníva, lebo sa to snažím udržať v hlave, kým si prepíšem poznámky ..  
Dokonca sme sa naučili aj záchranu, ak by bol niekto darebácky freecoolin :-) ...

Po prezentácií Duška a Bašky, nasledovali naše pokusy o záchranu. My s Maťkom sme si samozrejme vybrali previs .. na počudovanie nám to išlo dobre. Ako povedal Duško "keď viete Strausa, tak teraz ho len budete využívať" ... a poviem Vám, že je to pravda. Bola som zo seba milo prekvapená a zároveň aj rada. V previse si nemáte kde oprieť nohy, stále sme sa stavali len do prúsiku .. a rukami som sa nejako opierala o lano. Dnes to aj vidno, mám na rukách dve veeeľké modriny :-).
Musím povedať, že tento seminár stál za to a ešte chcem poslať jedno veľké ĎAKUJEM - Baške, Duškovi a aj p. Minárokovi.
Alex posielam samozrejme pusu :-).

S pozdravom, biba :-)

všetky práva vyhradené | (c) Webra Solutions 2007