Rock star - horolezecke kurzy, seminare, metodika, akreditácia

Aktuality


Meno: Heslo:
 
Prihláste sa a budete mať možnosť vytvárať a komentovať aktuality.

"Anonym nikdy za nič nestojí, lebo sám svoje meno nepokladá za nič"
(William Shakespeare)


...z augustových kurzov


Každoročne druhý prázdninový mesiac patrí tatranským kurzom. Medzi 13-tym augustom a 2-hým septembrom prebehli úspešne tri.
Na prvom termíne sme sa zliezali ako „šváby“ na pivo. Príčinou nebol nikto iný ako „vedúci zájazdu“ ja. Miro sa cestou do tatier zastavil pre mňa a materiál a samozrejme našiel ma ešte v montérkach a... Nakoniec sme v Ružomberku vyzdvihli Matúša a v Tatranských Matliaroch sa stretli s Marekom a spoločne vo večerných hodinách dorazili na chatu. Počasie sme mali celkom dobré, pár kvapiek na nás síce spadlo a aj sa dosť ochladilo, ale napriek tomu sme vyliezli každý deň jednu túru. Chlapi zvládli praktickú časť na jednotku no tá teoretická za tou praktickou trošku pokrivkávala. V pondelok po večeri sme zbalili „vercajch“ a odišli späť do civilizácie.Foto z kurzu TU
Vo štvrtok spolu s Baškou, Alex a a budúcimi absolventmi, s Ivetkou, Lubčom a Dušanom, šliapeme na ďalší termín kurzu a zase neskoro a zasa kvôli vedúcemu. Počasie sme až také perfektné nemali. Prvý deň sa nám pri lezení na Žeruchovej veží  podstatne ochladilo. Druhý deň k nám počasie ešte bolo zhovievavé a tak sme nakoniec stáli na vrchole Kozej kôpky. Trošku sme aj zmokli a teplota tiež nenasvedčovala že je druhá polovica leta. Tretí deň doobeda pršalo, tak sme ho venovali prednáškam a nácviku záchranky. Posledný – skúškový deň ma „decká“ zobrali na Jastrabku, kde ukázali že „zmákli“ všetko tak ako sa má aj po teoretickej aj po praktickej stránke.  Foto z kurzu TU. V utorok po raňajkách sme sa rozlúčili a moje a Baškine kroky smerovali k Malému Kežmarskému štítu, ale to zas v iných aktualitách.....
Po troch dňoch lezenice pre seba sme vo štvrtok večer otvárali posledný augustový kurz. Maťo, Biba a Jirka zmákli nielen kurz na jednotku, ale aj  boj s bacilmi... a vírusmi. Aj keď Biba posledný deň na skúške absentovala (zo zdravotných dôvodov) počas kurzu ukázala že na „to má“ a tak všetci kurz úspešne ukončili. O zážitkoch z tohto kurzu si môžete prečítať v príspevku do aktualít od Bibi a Maťa.
Na záver mi ostáva pogratulovať všetkým frekventantom za ich výkon na kurze a poďakovať za príjemne strávené pracovné týždne. Prajeme Vám veľa lezeckých úspechov a to nie len vo Vysokých Tatrách ale aj v iných horách.
Dušan a Baška


všetky práva vyhradené | (c) Webra Solutions 2007