Rock star - horolezecke kurzy, seminare, metodika, akreditácia

Aktuality


Meno: Heslo:
 
Prihláste sa a budete mať možnosť vytvárať a komentovať aktuality.

"Anonym nikdy za nič nestojí, lebo sám svoje meno nepokladá za nič"
(William Shakespeare)


Tradičné stretnutie absolventov horoškoly 2014


Je piatok, prípravy na "stretávku sme s Baškou urobili čo najlepšie. Ostáva už len čakať na prvých účastníkov. Piatkový večer sa niesol v znamení priateľkých rozhovorov pri varenom vínku a grilovaných špekáčikoch nie len o lezení ďaleko cez polnoc.
Sobota nás privítala dažďom a tak sa nikomu moc nechcelo zo spacáku. Okolo obeda bolo jasné že pršať neprestane a tak sme sa dali stavať prístrešky a pripravovať "mecheche". Nakoniec sme to doviedli do zdárneho konca ostalo len nachystať kotol na guľáš a nejakú tu zábavičku. Dankovi pripadla úloha šéfkuchára a myslím že sa jej zhostil vinikajúco, guľáš bol výborný a Jožkovi od piatku prischla úloha šéfvinára, a že mu to šlo, uvaril vínečko tak dobré že sa skoro všetky zásoby vypili. Než bol guľáš hotový zabávali sme sa "chodením"po slackline a drytulovaním na rebríku a cvičnom múriku. Plynule sme prešli od "sportovania" k "hodovaniu" guľášik, varené vínečko, gitarka, spev.... Našiel sa čas aj na premietanie Fotiek a Filmov. Lukáš si pripravil foto show z lezeckej sezóny, Marek film z lyžovačky z Kôprovského štítu a Maťko nam premietol film z lezenia na Solisku a na záver nás klasicky pobavil "mravčekom".
Po premietaní sme sa do neskorej noci....či skorého rána? zabávali pri ohni.
Je nedeľa, neprší, skaly sú obschnuté. Lezuchtivci zbalili matroš, ostatní zbalili deti a "poloopicu" a vyrazili sme do Manínov. Cieľom krásnej prechádzky s troškou popoliezania a nádhernými výhľadmi bola školská veža a lezenie na školskej stene. "lezuchtivcov" sme po obhliadke a miestopise opustili a "verdonskými" lúkami sme sa vrátili s detičkami späť do horoškoly. Dali sme si guľáš, postupne "zdebordelizovali" priestory a keď sa vrátili "decká zo skál vylosovali sme výhercov tohtoročných súťaží.
majiteľom Lana Mammut sa stala Ľubka Čambálová účastníčka Základného horolezeckého kurzu na skalách v Manínskej 5.-9.09.2014
a

majiteľom Darčekového poukazu na Základný horolezecký kurz na skalách v Manínskej sa stal Matej Antal účastník Oboznamovacieho kurzu na skalách v Manínskej 13.-14.09.2014
Obom výhercom gratulujeme
Stmieva sa postupne sa všetci poberajú domov. Ostáva tu zrazu akosi pusto... Tohtoročná stretávka mi pripadala iná ako tie predchádzajúce... Možno tou omladinou ak dobre počítam sme tu mali 8 deťúreniec... Možno menej hektiky... možno viac spontálnosti... bolo to fajn.
Priatelia ďakujeme že ste prišli, vytvorili tu super atmosféru a že sme si to tu užili komu sa koľko dalo.
Všetkých vás zdravíme a tešíme sa na spoločné akcie.
Dušan&Baška
FOTO TU


všetky práva vyhradené | (c) Webra Solutions 2007