Aktuality


Meno: Heslo:
 
Prihláste sa a budete mať možnosť vytvárať a komentovať aktuality.

"Anonym nikdy za nič nestojí, lebo sám svoje meno nepokladá za nič"
(William Shakespeare)


Stretávka 2013


Začnem trochu od konca, tesne pred odchodom domou som bola poverená k napísaniu reportu z tejto stretávky. Ako už býva u matiek zvykom, nie je čas si niekedy umyť ani zuby, tak preto píšem až teraz .
Na tohto ročnú stretávku sme sa tešili už minulý rok, kedy ešte s bruchom sme si spolu s Baškou nevedeli predstaviť ako to bude vyzerať o rok s deťmi. Báli sme sa ako budú deti spať, ako s nimi strávime celý deň a všetko prebehlo akosi hladko. Aj sme sa na počudovanie vyspali, aj sme sa zabavili a dokonca sme si aj zaliezli.
Piatok sa niesol v duchu privítacom. Postupne chodili tváre pre nás známe aj neznáme. Spoločne pri ohníku sme čo to popekali, čo to pokecali. Matky sa vybrali spať skôr a čo sa dialo potom? Už len z fotiek a rozprávanie viem, že to tam Radko trochu roztočil a vraj bola zábava .
V sobotu mu ale preto až tak veselo nebolo, keď sme sa trepali pekným strmáčikom na hrebeň v Manínskych lesoch. Neviem či si dobre pamätám, ale začula som čosi ako Dračí hrebeň? Ak nie, opravte ma prosím. Duško nám šiel na Slnečných skalách poukazovať nejaké cesty, ktoré by sme snáď raz mohli aj vyliezť. Počasie nám zatiaľ prialo, nebolo síce slnečno ale oblačnosť nad nami doslova visela a čakala. Nestihli sme zatvoriť dvere na bráničke a začalo liať ako z krhly. My apartmanovi sme sa zavreli do tepla a riešili naše ratolesti a ostatní účastníci zájazdu zahájili prípravu na guláš. Podvečer sa ku nám pridala aj rodinka Hoštákovcov. Všetci sme spolu svorne za sprievodu dažďa klebetili a klebetili. Na záver dňa sme si pozreli v horoškole ešte videjka, staré aj nové a nesmel chýbať ani „mravček“ :D .. myslím, že ho môžeme kľudne nazvať maskotom stretávky, alebo žeby horoškoly?
V nedeľu sme sa na počudovanie zobudili do krajšieho dňa a tak sme zbalili všetky saky-paky a hybaj ho na skaly. Rozhodnutie padlo na Manínsku stráž. Niektorí museli ísť už domou, ale aj tak sme sa v peknom množstve rozložili pod celou strážou. Slniečko nás hrialo a mali sme pocit, že prichádza jar.
Každí si našiel cestu svojej obtiažnosti a už sa to len hemžilo na skale. My s Baškou sme sa ujali detí a tak si chlapi šli natiahnuť nejakú tu 5+. Maťko to natiahol s prehľadom a za ním sa už štveral Marek. Mňa len tak ruky svrbeli a už som si predstavovala ako si to vyleziem aj ja. Jerguš bol vyspatý a tak sme si mohli vymeniť dieťa za lezečky a hybaj na skalu. Pravdupovediac som si myslela, že to bude hrozné, liezť skoro po dvoch rokoch, ale tréning s Jergušom mi čosi dal a ruky mám celkom silné. No musím sa priznať, že na druhý a tretí deň som cítila každý sval na svojom tele . Po mne si to vyliezla aj Baška a tiež sa nenechala zahanbiť, vyskackala to ako srnka až hore. Postupne sa na tej ceste vystriedali asi všetci lezeniachtiví.
Po krásnom lezení sme sa všetci vrátili do horoškoly, pojedli guláš, trochu ešte poklebetili, rozlúčili sa a pobrali sa do svojich domovov.

Zase raz to bolo krásne stretnutie kamarátov – lezcov a tešíme sa na budúci rok a dúfam, že pribudne aj nejaké to dieťa navyše .. kto sa hlási?

Naše foto: https://picasaweb.google.com/Mato.lezec/StretavkaROCKSTAR2013

3x Janíkovcivšetky práva vyhradené | (c) Webra Solutions 2007