Rock star - horolezecke kurzy, seminare, metodika, akreditácia

Aktuality


Meno: Heslo:
 
Prihláste sa a budete mať možnosť vytvárať a komentovať aktuality.

"Anonym nikdy za nič nestojí, lebo sám svoje meno nepokladá za nič"
(William Shakespeare)


Ani sme sa nenazdali a letná sezóna je za nami


Letí to ako voda, zachvíľu nám padnú prvé vločky a podaktorí sa presťahujú zo skál na umelé steny a na niekto sa zas teší na ľady, mix alebo lyže...
Od posledného reportu TU Z Tatranských kurzov sme "odkurzovali" ešte dva ďalšie v termínoch 22.-27.08. foto TU a 1.-6.09. foto TU . Teraz to už nebolo ako tie predchádzajúce. Žiadne schovávanie pred slnkom sa nekonalo... okrem zimy sme si užili aj pár kvapiek, ale aj napriek nepriaznivým predpovediam počasia a vrtošivým podmienkam sme to zmákli na jednotku. Je radosť učiť keď sa na kurz pripravíte priatelia . Ak mám zhodnotiť v celku Tatrankú Kurzovú sezónu neostáva mi len vyjadriť spokojnosť a nešetriť pochvalou, išlo vám to perfektne a ja vám ďakujem za aktívny prístup  čo aj vytvorilo príjemnú kurzovno-pracovnú atmosféru. Vzhľadom na väčší záujem mi prišli vypomôcť na kurzoch aj moji kolegovia inštruktori Erik a Mirko, ktorým tak isto patrí veľká vďaka.
Medzi kurzami sme 27.08.-01.09. ešte "zmákli" Kurz inštruktorov horolezectva na Popradskom plese. Ja ako lektor a Baška ako frekventan. Počko o nič lepšie nebolo ako na základnom kurze vlastne až na posledný deň sme si užili viac zimy a vlhka ako tepla a slnka...
Sobota 7. septembra,  pomalinky sa schádzajú účastníci Manínskeho základného kurzu. Ako všetky ani tento nebol vínimkou, makalo sa od rána do neskorých večerných hodín, počasie sme mali celkom dobré a tak aj lezenie a praktická časť nijako nezaostávala. Zmákli sme všetko a skoro všetci absolvovali kurz úspešne. Ako sme sa mali si pozrite foto TU . Včera sme ukončili víkend lezenia na sklách, termín bol cez Manínsky horolezecký zraz tak miesto večerného posedenia pri ohni v horoškole sme boli pozrieť tam. Sobotu sme liezli na Priedhorí a v nedeľu na Deravej stene na Malom Maníne. No ak nebudem preháňať ak poviem že každý deň "decká" vyliezli po desať ciest a padali aj šestky foto TU máme iba z Priedhoria v nedeľu som to nejak s fotením nezvládol.
Do konca sezóny ostávajú už len dve akcie - seminár činnosť družstva po páde a seminár o istení štandovaní a chytaní pádov no a Tradičné stretnutie absolventov.

Opatrujte sa
a Tešíme sa na skoré stretnutie
Dušan&Baška


všetky práva vyhradené | (c) Webra Solutions 2007