Rock star - horolezecke kurzy, seminare, metodika, akreditácia

Aktuality


Meno: Heslo:
 
Prihláste sa a budete mať možnosť vytvárať a komentovať aktuality.

"Anonym nikdy za nič nestojí, lebo sám svoje meno nepokladá za nič"
(William Shakespeare)


... a už je po stretávke (2007)


Tak a už je po stretávke. Ako každoročne aj tentokrát sa u nás v horoškole zišli perfektní ľudia, ktorí spolu dokázali vytvoriť príjemnú a priateľskú atmosféru. V piatok poobede sa začali postupne trúsiť prví účastníci. Po dokončení príprav, ubytovaní sa a postavení stanov, sme pomocou audiovizuálnej techniky premietali na plátno niekoľko filmov s lezeckou tematikou a po zvyšok večera bežala slide-show z tohtoročných horolezeckých kurzov.
Do neskorých hodín sme sedeli pri ohni, opekali špekačky a všetko čo mal kto po ruke, debatovali, pili, spievali....vecerny pohlad
Sobotné ráno bolo pre niektorých ťažké. Obloha sľubovala dobré počasie až do neskorých poobedných hodín a tak sa skoro všetci vybrali liezť. Počas dňa a večera prichádzali ostatní účastníci a tak sa nás dohromady zišlo aj s deťmi 45. Spolu s tými, čo nešli na skaly sme dokončili prípravy na večerný program. Chvíľku po 16tej hodine sa niekoľko záujemcov zúčastnilo „metodického okienka“ kde sme prediskutovali úskalia naväzovania sa a budovania istiaceho stanoviska v centrálnom bode. Tesne pred zahájením foto súťaže začal Maťko za výdatnej pomoci Miša grilovať kurence, steaky a tento rok dokonca aj vegetariánske prekvapko... Do fotosúťaže účastníci prihlásili 5 slide-show a do súťaže krátky film boli prihlásené 4 príspevky. Trošku som mal pocit že na krátky film sa súťažiaci pripravili poctivejšie... Porota v zložení Miško Urban, Patrik Snoha, Honzík Viktorin,


V kategórii najpútavejšia fotoslide-show sa umiestnili príspevky v poradí:
1) Martin Czinner 35 bodov
2) Lubor Fraštia 27 bodov
3) Irenka Mužíková 25 bodov

V kategórii najpútavejší krátky film sa umiestnili príspevky autorov v poradí:uprostred zábavy
1) Dušan Zajac a Barbora Feketeová „krásny ľudský príbeh“ 26 bodov
2) Ivetka a Lubčo Koščákovci „my a hory“ 21 bodov
3) Michal Volf, Dan Čech, Eda Michalíček „jedeš jooo??? 20 bodov

Večer sme ešte premietli film z dielne RockStar prouction o lezení na jednom z tohtoročných Letných tatranských kurzov.
Grilovanie kureniec z dielne Maťka Sýkoru (ktorého plač nad veľkým ruským grilom bolo počuť až do Bratislavy), Dušana Zajaca a kuriča Miška Urbana sa zmenila na súťaž „ktoré menej prihorí“ a táto bola podporená vareným vínom z dielne Mirka Slávika a „ruky šmátralky“ ktorá vyšmátra všetko čo má viac ako 1%alkohlu.
Doba je ťažká, hlad je hlad a tak sa počas nočnej zábavy a nedeľného dopoludnia úspešne zjedlo a rozdalo všetko „upečené“ aj neupečené vtáctvo....
Je nedeľa ráno a na počudovanie niektorí odchádzajú liezť, iní na prechádzku. Niektorí priložili ruku k dielu pri likvidácii stretávkovej „pohromy“.

Na záver nám ostáva poďakovať všetkým za účasť, za vytvorenie priateľskej atmosféry a za pomoc pri organizácii. Dúfam, že ste sa všetci dobre cítili a že sa znovu niekde stretneme.
Touto cesto by som rád poďakoval Peťovi Jančiakovi za zapožičanie potrebnej techniky, vďaka ktorej sa mohla uskutočniť aj sobotná súťaž o najpútavejšiu photo slide-show a krátky film, a všetkým, čo podľa hesla „aké si to urobíme, také to budeme mať“, priložili ruku k dielu.

Majte sa krásne a prajeme veľa zdaru.
Vaši Dušan a Baška.všetky práva vyhradené | (c) Webra Solutions 2007