Rock star - horolezecke kurzy, seminare, metodika, akreditácia

Aktuality


Meno: Heslo:
 
Prihláste sa a budete mať možnosť vytvárať a komentovať aktuality.

"Anonym nikdy za nič nestojí, lebo sám svoje meno nepokladá za nič"
(William Shakespeare)


Zo seminára ČDP 2007


V dňoch 20.-22.4.07 prebehol prvý tohtoročný seminár činnosť družstva po páde. Napriek nízkemu počtu účastníkov sme sa rozhodli seminár uspriadať. Konečne sme sa aj my s Baškou ČDP v traverzedostali k tomu aby sme si spolu s dvoma účastníkmi zopakovali znalosti z prvej pomoci a resuscitácie... Účastníci Marcelka a Andrej sa okrem zdravovedy, resuscitácie a ošetrenia zranení naučili a precvičili v prevedení technickej prvej pomoci. Veľmi pekne zvládli Štrausa a záchranku v jednodĺžkovej ceste a vyskúšali si aj činnosť družstva po páde v traverze...
Dušan
O seminári napísali
Marcelka:
Kurz CDP hodnotím ako vynikajúcu školu, kde sme si mohli nielen teoreticky ale hlavne prakticky vyskúšať jednotlivé metódy záchrany v prípade pádu spolulezca a poskytnutie prvej pomoci. Zistila som že záchrana nie je taká ľahká ako by sa mohlo zdať, a vedieť ju aj v praxi bezpečne použiť je naozaj neoceniteľná vec, pretože môžem tým zachrániť život spolulezca aj svoj. Oceňujem vynikajúci prístup, vysvetlenie a predvedenie jednotlivých krokov počas záchrany a takisto inštruktáž zo zdravovedy pri poskytnutí klasickej prvej pomoci. Bol to víkend počas ktorého som sa naučila veľmi veľa. Ja si kurz určite ešte prídem niekedy zopakovať, zostala mi ešte záchrana v previse :) a ak sa nič neudeje, prídeme s Andrejom (a možno i Darinkou) na preteky.
Dušan ešte raz veľká vďaka, kiež by som záchranu nemusela nikdy použiť, ale ak k tomu príde tak nech som pripravená, a budem pracovať na tom, aby som odstránila všetky chyby.


všetky práva vyhradené | (c) Webra Solutions 2007