Rock star - horolezecke kurzy, seminare, metodika, akreditácia

Aktuality


Meno: Heslo:
 
Prihláste sa a budete mať možnosť vytvárať a komentovať aktuality.

"Anonym nikdy za nič nestojí, lebo sám svoje meno nepokladá za nič"
(William Shakespeare)


Z ľadovcového kurzu 2011


Pri vystupe na Fuscherkarkopf NW-Grat Tak sme sa 8.6. vrátili z  v celku úspešného kurzu na ľadovci v oblasti  Glocknergruppe - Oberwalderhütte. Osnovy kurzu sme poľahky naplnili vďaka šikovnosti Janka a Tomáša a tak sme sa mohli venovať ich uvádzaniu do praxe. Každý deň sme vystúpili na jeden z kopcov nad 3000m. Počasie pri túrach nám nebolo príliš naklonené, ale s pomocou znalostí z meteorológie, práce s mapou a GPS sa nám podarilo naplánovať a úspešne vystúpiť na Johanniserg (3463 m), Eiswandbichl a mittleren Bärenkopf (3351m) a na Fuscherkarkopf NW-Grat (II) (3331m).
Škoda že sme z pôvodného počtu päť nakoniec išli na kurz iba traja, ale čo sa dá robiť niekedy pracovné a rodinné povinnosti majú prednosť.
    Lubko a Milan je mi ľúto že ste sa nemohli zúčastniť, dúfam že na budúce vám už nič nebude brániť a že podmienky a počasie budú aspoň také ako boli teraz. Jankovi a Tomášovi mi ostáva popriať množstvo alpských výstupov a hlavne  bezpečných návratov. FotoTU, Film z výstupu na FuserkarTU

Všetkých Vás zdravíme zo Záskalia.
Dušan&Baškavšetky práva vyhradené | (c) Webra Solutions 2007