Rock star - horolezecke kurzy, seminare, metodika, akreditácia

Aktuality


Meno: Heslo:
 
Prihláste sa a budete mať možnosť vytvárať a komentovať aktuality.

"Anonym nikdy za nič nestojí, lebo sám svoje meno nepokladá za nič"
(William Shakespeare)


Stretávka horoškolákov


Ako sa nám pomaly končí sezóna 2009, začínajú sa nám ozývať absolventi, že "čo teda bude so stretávkou?". Stretávka visí na webe už pol roka, rozposielame pozvánky a na počiatočný záujem sa prihlasuje až prekvapivo málo ľudí. 
V piatok sa schádzajú všetci až na večer, a tak zakladáme ohníček, Ľubka griluje špekačky a neskoro v noci k nám ešte prichádzajú Miško a Vojta. 
Sobota ráno nás víta dažďom a marí všetky naše lezecké plány. Chvíľku je nám clivo, ale dnešný program nás nenecháva zaháľať. Na pláne je trhanie materiálu, skúšanie nosností, a tak  sa vyrába závažie, vrece sa opletá lanovicou, chlapi budujú riadnu kladku a nosná trojnožka udrží tuším aj kamión. Potom rýchly obed a ide sa na vec. Testujeme najprv karabíny a otáčame ich zámkami hore, dole, od steny, do steny, na hranu... karabíny držia , závažie ešte stále tiež. S otvoreným zámkom však pri prvom páde karabína praská, čo vyvolá všeobecné nadšenie a potešenie, a tak hneď padá za vlasť ďalšia karabína. Testovači sa dostávajú do švungu a pre istotu zavierame horoškolu, aby nám nevyničili všetok materiál  . Potom sa testujú sedáky slučky, expresy, až nás postupne pri našich hrátkach zastihne tma. Na večeru sa podáva grilované kuriatko  , zahajujeme fotosúťaž, ktorú vyhral Maťko Janík a premietame fotky a filmy o horách a ľuďoch. V sobotu sa nás zišlo 16 a napriek malému počtu účastníkov a nie celkom najlepšiemu počasiu sme si užili parádny deň.
V nedeľu je opäť škaredo a všetci sa tešia, ako budeme ničiť ďalší materiál, a tak padajú za vlasť sedáky, slučky a dokonca aj lano. Čím viac materiálu zničíme, tým väčšia je radosť všetkých zúčastnených. Postupne sa na nás začína usmievať aj slniečko a zabávame sa až do neskorého popoludnia, kedy sa naše spoločenstvo začne rozchádzať. Ešte rozobrať "trhaciu vežu" a pekný víkend je za nami.
Zišlo sa nás pomerne málo, k lezeniu sme sa nedostali, ale tohtoročná stretávka bola veľmi zaujímavá a prínosná. Tí, čo ste tu neboli, o veľa ste prišli. Ani by ste neverili, ako málo vydržia  karabíny a podaktoré slučky.
Všetkým, čo sa zúčastnili, ďakujeme za pomoc a dúfame, že ste boli spokojní a užili si náš spoločný "výskum".
Baška a Duškovšetky práva vyhradené | (c) Webra Solutions 2007